Karpacz i okolice

Karpacz to górska miejscowość leżąc u stóp najwyższego szczytu Karkonoszy – Śnieżki. Same miasto położone jest na wysokości od 530 do 885 m n.p.m. Zimą panują tutaj wyśmienite warunki do narciarstwa – Karpacz posiada doskonale rozbudowaną bazę wyciągów narciarskich oraz wyciąg krzesełkowy na Kopę. Latem natomiast jest to idealne miejsce do uprawiania aktywnej turystyki górskiej. Bogactwo atrakcji naturalnych jest wprost niesłychane, od malowniczych szlaków turystycznych wychodzących w stronę Karkonoszy. Prowadzą one na Śnieżkę, Pielgrzymy czy do schroniska Samotnia czy granitowe skałki – Krucze Skały czy Słoneczniki. Ciekawym miejscem w granicach miasta jest także Dziki Wodospad.

Oczywiście Karpacz to nie tylko góry i sport. Nie może tu zabraknąć innych atrakcji takich jak muzea czy basen. Muzeum Techniki i Budowli z Klocków LEGO czy Muzeum Zabawek to te najciekawsze propozycje. Natomiast największym aquaparkiem jest Park Wodny Tropikana przy Hotelu Gołębiewski.

Karpacz, ze względu na swoje bogate walory turystyczne i położenie, to jeden z najcześciej odwiedzanych ośrodków turystycznych w tej cześci Polski. A z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny. W trakcie pobytu warto odwiedzić również okoliczne miejscowości, takie jak Szklarska Poręba oraz Świeradów Zdrój.

Karpacz noclegi

LOKALIZACJA

ul. Gimnazjalna 17a, 58-540 Karpacz