Pałac Wojanów

Pałac Wojanów leży w prawdziwie bajkowym otoczeniu – otoczony imponującym parkiem krajobrazowym (o powierzchni kilkuset hektarów), nad rzeczką Bóbr, nieopodal jeziorka Żwirownia. Może i mało baśniowa nazwa, za to sam zameczek z nawiązką spełnia kryteria magicznego zakątka wyjętego wprost z disneyowskiej produkcji.
Śnieżnobiały pałacyk wzniesiono na planie prostokąta, z 4 okrągłymi alkierzowymi wieżyczkami w rogach. Trójkondygnacyjną konstrukcję nakrywa stromy dach namiotowy z rudej cegły. Na ładny, zielony dziedziniec z efektowną fontanną prowadzą szerokie tarasowe schody.
Pierwsze siedziby rodowe w Wojanowie powstawały prawdopodobnie już pod koniec XIII wieku. Włości wielokrotnie przechodziły z rąk do rąk, a zamki i pałace burzono, budowano od nowa i modernizowano.
Aktualnie w wojanowskim pałacu działają hotel, centrum konferencyjne, centrum SPA&Wellness, kawiarnie oraz dwie restauracje – Ogrodowa i Kasztanowa. Luksusowe wnętrza regularnie goszczą również wszelkiego rodzaju imprezy kulturalne.

Pałac Wojanów z lotu ptaka

Więcej o: Pałac Wojanów

LOKALIZACJA

ul. Gimnazjalna 17a, 58-540 Karpacz