Skocznia narciarska “Orlinek”

Niegdyś arena zawodów krajowej i światowej rangi, od kilku lat zdecydowanie intensywniej wykorzystywana latem do sportów i rozrywek ekstremalnych. Oto skocznia narciarska “Orlinek” w Karpaczu.
Współcześnie ze skoczni korzystają amatorzy skoków na bungee, zjazdów na linie i innych atrakcji typowych dla tego typu parków. Szczyt rozbiegu stanowi zaś niezły punkt widokowy.
Pierwszy służący skoczkom obiekt powstał tutaj już w 1912 roku. Skocznię kilkukrotnie przebudowywano, modernizowano lub stawiano praktycznie od nowa – działo się tak przy poważnym powiększeniu (aktualnie punkt konstrukcyjny znajduje się na 85 metrze) lub ze względu na zniszczenia wyrządzone przez siły przyrody i lata zaniedbań.
Orlinek gościł m.in. Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Polski (w 2004r. Adam Małysz ustanowił rekord – 94,5m), jednak jak podają tematyczne media – ostatnie zawody w skokach narciarskich zorganizowano tu w sezonie 2009/10, a miejscowy klub rozwiązano. Władze miasta nie wykluczają jednak powrotu skoków narciarskich do Karpacza w przyszłości.

Skocznia narciarska Orlinek z lotu ptak

Więcej o: Skocznia narciarska “Orlinek” w Karpaczu

LOKALIZACJA

ul. Gimnazjalna 17a, 58-540 Karpacz